DIAGNOSTYKA RTG
Standardowe zastosowanie diagnostyki RTG
- badanie implantologiczne (pozwala zmierzyć wymiar kości i idealnie dopasować implant, a w przypadku braku dostatecznej ilości tkanki kostnej zaplanować zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej lub sterowanej regeneracji kości)
- badanie protetyczne (pozwala idealnie dopasować rodzaj uzupełnienia protetycznego)
- leczenie kanałowe
- ekstrakcja zębów, szczególnie „ósemek”
- usuwanie pozostałości po zębie
- badanie stanu stawów skroniowo – żuchwowych
- badanie stanu jamy ustnej, dziąseł
- diagnostyka – pomaga wykryć i zdiagnozować wiele rozwijających się podstępnie i bezobjawowo chorób, takich jak torbiele i nowotwory
Zaplecze RTG w ASKODENT
Rentgen punktowy
Stosowany jest w celu zobrazowania pojedynczych zębów. Pozwala zrobić dokładne zdjęcie pojedynczych zębów przy zminimalizowanej dawce promieniowania, co eliminuje ryzyko narażenia na napromieniowanie i nie szkodzi naszym Pacjentom nawet przy kilkukrotnym powtórzeniu zdjęcia. Taki obraz pomaga nam ocenić stan tkanek około wierzchołkowych zęba Pacjenta oraz dokładnie ustalić gdzie i na jakiej głębokości znajduje się kanał zębowy. Dzięki temu możemy zaplanować optymalną ścieżkę leczenia kanałowego każdego pacjenta.
Rentgen pantomograficzny
Inaczej zdjęcie panoramiczne zębów – podstawowe badanie RTG w diagnostyce stomatologicznej.
Prawidłowo przeprowadzona diagnostyka pozwoli uniknąć komplikacji, bólu, a co najważniejsze, znacznie skraca czas leczenia.
CBCT
Poznańskie Centrum Implantologiczne dysponuje również, w nowootwartej drugiej placówce, najnowszej generacji aparatem radiologicznym, wykonującym zdjęcia czaszki, twarzy i zębów w 3D. Wykonanie takich zdjęć umożliwia m.in. o wiele bardziej precyzyjne planowanie terapii implantoprotetycznych, w tym tych z zastosowaniem szablonów chirurgicznych.
Specjalistyczne Centrum Stomatologiczno – Implantologiczne ASKODENT wykonuje zdjęcia punktowe rtg i zdjęcia pantomograficzne zarówno dla naszych Pacjentów jak i dla Pacjentów leczących się w innych gabinetach stomatologicznych
- czas oczekiwania na zdjęcie – ok. 5 minut
- zdjęcie zostaje nagrane na płytę CD
- możliwość przesłania zdjęcia pocztą elektroniczną do lekarza prowadzącego
