Poniedziałek-Piątek 09:00-21:00
Centrum stomatologii Poznań - Askodent

POZNAŃSKIE CENTRUM IMPLANTOLOGII

Gabinet dziecięcy Poznań

Uśmiech na twarzy dziecka jest dla Nas bardzo ważny, zależy Nam, aby dzieci przekonały się, że wizyta w gabinecie stomatologicznym może być całkiem przyjemna.

Dr Aleksandra Smit już na studiach stomatologicznych przekonała się, że to właśnie leczenie dzieci sprawia jej najwięcej radości. W trakcie wizyty dba o pogodną oraz bezstresową atmosferę. I jak przyznaje dużo radości sprawia jej widok uśmiechniętego małego Pacjenta, który chętnie wraca do gabinetu stomatologicznego.

Dla tych trochę mniej odważnych Pacjentów polecamy zabiegi wykonywane w znieczuleniu podtletkiem azotu czyli tzw. gazem rozweselającym.

Co to jest?

Sedacja wziewna podtlenkiem azotu polega na podaniu przez maseczkę umieszczoną na nosie mieszaniny gazów: tlenu i podtlenku azotu. Podczas sedacji maksymalne stężenie podtlenku azotu może wynosić 70%. Najczęściej używa się stężenia 45%. Użycie podtlenku azotu w tej mieszaninie ma na celu zmniejszenie lęku przed zabiegiem. Aby sedacja się powiodła pacjent przez cały czas trwania zabiegu powinien oddychać mieszaniną gazu. Sedacja wykazuje działanie głównie przeciwlękowe i w niewielkim stopniu znieczulające.

Zalecenia przed sedacją wziewną

Nie spożywać pokarmów stałych (w tym mleko) przez 3 godz. przed sedacją oraz nie spożywać płynów przez 2 godziny przed sedacją.