Poniedziałek-Piątek 8:00-16:00
Poznań, ul. Sieradzka 8b tel. 666 111 890
Poniedziałek-Piątek 9:00-21:00
Poznań, ul. Towarowa 37/205 tel. 601 563 703
biuro@askodent.pl
www.askodent.pl

SEDACJA

Etapy sedacji

Sedacja składa się z kilku etapów. Istnieją różne skale, które je określają. Ogólnie jednak przebieg sedacji można podzielić na:

  • Pobudzenie
  • Uspokojenie
  • Reakcję pacjenta tylko na głos
  • Reakcję jedynie na dotyk
  • Reakcja tylko na ból, brak wcześniejszych reakcji
  • Brak reakcji nawet na ból

Sedacja, czyli jak nie denerwować się podczas zabiegu?

Sedacja, czyli uspokojenie gazem rozweselającym. Bezpieczne i nieszkodliwe. Uspokojenie uzyskuje się poprzez wdychanie podtlenku azotu i dużej ilości tlenu za pomocą maseczki zakładanej na nos. Jak podaje definicja sedacja to obniżenie aktywności ośrodkowego układu nerwowego za pomocą środków farmakologicznych bez wyłączenia świadomości. Dzięki sedacji dochodzi do zmniejszenia napięcia i niepokoju.

Leczenie bez lęku i bólu!

Badania dowodzą, że lęk przed leczeniem stomatologicznym dotyczy wielu pacjentów. Leczenie pacjentów, którzy odczuwają silny lęk przed zabiegiem jest również przyczyną stresu dla lekarzy dentystów. Wielu pacjentów szuka zatem gabinetów dentystycznych oferujących skuteczne znieczulenie podczas zabiegu – sedacja w tym przypadku jest najlepszą metodą. Sedacja wziewna z użyciem mieszaniny podtlenku azotu i tlenu jest jedną z najskuteczniejszych dostępnych obecnie metod uspokajania pacjentów w stomatologii. Ten sposób uśmierzania bólu jest coraz częściej akceptowany przez pacjentów.

Sedacja wziewna jest bezpieczne, niezawodna i wygodna w użyciu zarówno dla pacjenta jak i dentysty.