Poniedziałek-Piątek 09:00-21:00
Centrum stomatologii Poznań - Askodent

POZNAŃSKIE CENTRUM IMPLANTOLOGII

Higenizacja zębów Poznań

Zakres usług:

Higiena profesjonalna

Termin „higiena profesjonalna” dotyczy czynności higienizacyjnych w obrębie jamy ustnej, które przeprowadza gruntownie wyszkolona i dyplomowana higienistka stomatologiczna. Czynności te mają na celu gruntowne i bardzo precyzyjne oczyszczanie zębów ​z płytki nazębnej i innych twardych, stałych osadów gromadzących się na powierzchniach zębów​. Posługując się pełnym wachlarzem oprzyrządowania dostępnego dla pacjentów jak szczoteczki tradycyjne, szczoteczki soniczne, irygatory, różne pasy do mycia zębów, mimo jak największej dbałości o higienę jamy ustnej nie będziemy w stanie bez pomocy higienistki perfekcyjnie oczyścić naszych zębów. Dlatego min. raz na pół roku powinniśmy przyjść do gabinetu i skorzystać z usług profesjonalnej higieny jamy ustnej.

Etapy profesjonalnej higieny jamy ustnej

Skailing

To zabieg usunięcia twardych złogów nazębnych tj. kamienia nazębnego​ ​gromadzących się na powierzchniach zębów, z użyciem urządzeń ultradźwiękowych zwanych skalerami. W naszej klinice stosowane są skalery firmy szwajcarskiej EMS i japońskiej firmy NSK. Skaling jest z reguły zabiegiem bezbolesnym, jedynie w przypadku obecności stanu zapalnego tkanek otaczających ząb oraz odsłoniętych szyjek zębowych może pojawić się dyskomfort.

Piaskowanie (APS)

Zabieg usuwania osadu i przebarwień z zębów powstałych od jedzenia, picia- szczególnie kawy i herbaty, palenia tytoniu. Do przeprowadzenia powyższych procedur używane są aparaty powietrzno-proszkowe tzw. “piaskarki”- wyrzucające cienkim strumieniem mieszaninę pyłu i wody pod dużym ciśnieniem, skutecznie likwidując osady i przebarwienia, których nie można pozbyć się z pomocą szczoteczki. Mechaniczne polerowanie zębów z użyciem specjalnych szczoteczek i gumek oraz profesjonalnych past, które zapewniają gładkość, połysk i rozjaśnienie zębów. Zabieg ten zapobiega ponownemu odkładaniu się kamienia i płytki nazębnej.

Edukacja higienizacyjna

Higienistki przeprowadzają również instruktaż higieny. Polega on na dobraniu indywidualnej techniki szczotkowania zębów w zależności od potrzeb pacjenta, stanu jego uzębienia i przyzębia. Uwzględniając wszystkie potrzeby higienistka doradza typ szczoteczki, pasty i przyborów dodatkowych.

Stomatologia estetyczna Poznań