Poniedziałek-Piątek 8:00-16:00
Poznań, ul. Sieradzka 8b tel. 666 111 890
Poniedziałek-Piątek 9:00-21:00
Poznań, ul. Towarowa 37/205 tel. 601 563 703
biuro@askodent.pl
www.askodent.pl

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Warto wiedzieć!

  • Wybierz się z dzieckiem do stomatologa, zanim pojawią się pierwsze problemy. Wizyta kontrolna pozwoli mu oswoić się z gabinetem i osobą, która w najbliższej przyszłości będzie leczyła jego zęby.
  • Zapobiegaj. Często rodzice zabierają maluchy do stomatologa w momencie, gdy ząb zaczyna już boleć. Należy unikać takich sytuacji, aby wyjście do gabinetu nie kojarzyło im się z bólem.
  • Daj dobry przykład. Dzieci z chęcią naśladują dorosłych. Mając to na względzie, warto wybrać się wspólnie na badanie, żeby dziecko wiedziało, że jego mama czy tata też muszą odwiedzać stomatologa. Rodzic prezentując swoje zdecydowane podejście, odwagę i zadowolenie po wykonanym zabiegu, może pozytywnie wpłynąć na nastawienie malucha.
  • Mów prawdę. W razie konieczności wyleczenia zęba, nie mów, że to w ogóle nie boli. Jest to szczególnie ważne w przypadku pierwszej wizyty. Okłamane dziecko straci zaufanie do Ciebie i stomatologa oraz będzie protestować przed kolejnym spotkaniem z lekarzem.
  • Nie strasz. Często bywa, że troszcząc się o zdrowie dziecka, rodzice mówią: nie jedz tyle cukierków, bo będziesz musiał iść do dentysty lub umyj zęby, bo jak będziesz miał próchnicę, stomatolog będzie borował itp. Traktowanie lekarza jako groźby budzi wyłącznie złe skojarzenia, których zmiana jest bardzo trudna i przysparza więcej problemów niż korzyści.

Dzieci wymagają naszej opieki!

Stomatolog, dentysta i borowanie to słowa, które większość dzieci najchętniej wykreśliłaby ze swojego słownika. Często powodem niechęci najmłodszych do wizyt w gabinetach stomatologicznych nie jest ból, a nieodpowiednie podejście do małych pacjentów. Stomatolog, który na co dzień współpracuje z dorosłymi pacjentami, mimo swoich najszczerszych intencji, może wydać się dziecku surowy, straszny, a nawet zły. Natomiast dentysta, który regularnie gości na swoim fotelu małych pacjentów już przez samą umiejętność rozmowy z dzieckiem sprawia, że strach przed dentystą gdzieś ucieka.

Na szczęście Twoje dziecko nie musi drżeć na sam dźwięk słów: stomatolog, dentysta, borowanie, czy plomba. W Askodent Poznań najmłodszych pacjentów swoją opieką otacza wykwalifikowany stomatolog, który od lat specjalizuje się w stomatologii dziecięcej. Nasz dentysta to osoba przyjazna i niezwykle cierpliwa, dzięki której dzieci pokonują strach przed nieznanym i szybko przekonują się, że wizyta w gabinecie może być całkiem przyjemna.

Drogi Rodzicu!
Askodent Poznań zaprasza na pierwszą wizytę adaptacyjną, podczas której skontrolujemy zęby Twojej pociechy i przyznamy jej nagrodę „za odwagę”. Dzięki temu Twoje dziecko będzie kojarzyło gabinet z bezbolesnymi kontrolami zębów i nagrodami.

Z własnego doświadczenia wiemy jak ważna jest pierwsza wizyta dziecka. Rzutuje ona na całe późniejsze nastawienie do leczenia i kontakt z dentystą. Na pierwszą wizytę adaptacyjną zapraszamy jak najwcześniej, do sprawdzenia zębów, a nie leczenia. Tak aby gabinet nie kojarzył się z bólem ale z miłymi, bezbolesnymi kontrolami zębów i nagrodą „za odwagę”.

Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że to głównie od nich zależy, jak dziecko postrzega stomatologa. Często mając dobre intencje, nieświadomie popełniają błędy i negatywnie nastawiają swoje pociechy do wizyty w gabinecie. Można jednak tego uniknąć.

Stomatologia dziecięca ASKODENT