Implanty zębów Poznań

Proces leczenia implantologicznego

1. Konieczne badania

Wymagane badania jakie należy wykonać przed zabiegiem implantologicznym to: morfologia, OB, czas krwawienia, czas krzepnięcia krwi i poziom wit. D.

2. Sposób przygotowania do zabiegu wszczepienia implantów

Przed zabiegiem implantologicznym należy wykonać higienę jamy ustnej, zjeść lekki posiłek.

3. Przebieg zabiegu implantologicznego

Pacjent zostaje ubrany w sterylne okrycie, znieczulony miejscowo, a pole operacyjne zostaje zdezynfekowane. Po odpreparowaniu płata śluzówkowo-okostnego następuje preparacja łoża implantu w które zostaje wprowadzony implant. Implant zostaje zabezpieczony śrubą zakrywającą a następnie dochodzi do zamknięcia płata. Obecnie coraz bardziej powszechnie stosowane są cyfrowo projektowane szablony chirurgiczne, umożliwiające precyzyjnej, bezpłatowe i atraumantyczne wprowadzanie implantów do kości.

4. Czynności, które pacjent powinien wykonywać po zabiegu

Przez pierwsze trzy dni po zabiegu nie wskazane jest płukanie jamy ustnej tylko smarowanie żelem zawierającym chlorheksydynę. Posiłki nie powinny być ani zanadto zimne ani gorące i najlepiej byłoby gdyby byłe w formie płynnej. Wskazana jest wzmożona higiena jamy ustnej a w pierwszej dobie chłodzenie miejsca operowanego.

5. Kolejne etapy leczenia implantoprotetycznego

Przez kolejne miesiące od 3 do 6 przebiega proces osteointegracji, czyli integracji implantu z kością. Należy wtedy oszczędzać sektor w którym wprowadzono implanty i nie narażać tych miejsc na duże przeciążenia. Podczas kilku następnych wizyt następuje również optymalne formowanie dziąsła poprzez zastosowanie różnej wielkości śrub gojących. Na koniec lekarz stomatolog, zajmujący się protetyką zaplanuje odbudowę protetyczną i już zamocuje do specjalnego łącznika, który połączy część protetyczną z implantem osadzonym w kości.

ASKODENT implantologią stoi!

To trochę żartobliwe hasło wypełnia w dużej mierze naszą misję, która sprowadza się do rekonstrukcji utraconego uzębienia. Oczywiście można zastosować różnego rodzaju niechirurgiczne metody jak mosty czy protezy osiadające. Jednak to co daje nam implantologia to zastosowanie stabilnego, trwałego i przewidywalnego filara protetycznego, imitującego lub zastępującego utracony korzeń zęba, na którym lekarze dentyści zajmujący się protetyką umieszczają estetyczne protezy zębowe.

Doświadczenie implantologiczne twórców Poznańskiego Centrum Implantologii prawie już 30-letnie docenta Krzysztofa Osmoli i 20-letnie dr Andrzeja Szwarczyńskiego pozwoliło na wyselekcjonowanie spośród szerokiej oferty dostępnych na polskim rynku implantów trzech, naszym zdaniem, zapewniających najszerszą dostępność systemów.  Od lat wprowadzamy implanty najznamienitszych producentów takich jak   Dentsply Sirona ( Niemcy) Thommen Medical ( Szwajcaria)  i MIS ( Izrael) .

Implanty firmy Dentsply Sirona to głownie Ankylos i Xive, Thommen Medical to SPI Element i SPI Contact ( oczywiście rownież w wersji Inicell) a z firmy MIS stosujemy najbardziej zaawansowanego technologicznie Mis V3 , Mis C1 oraz podstawowego Mis Seven.

O wyborze dostawców implantów do naszego Centrum Implantologii zdecydowały następujące aspekty: pierwsze dwie firmy posiadają zakłady produkcyjne w Europie (Niemcy i Szwajcaria) zaś izraelski MIS produkowany jest na urządzeniach importowanych  ze Szwajcarii dzięki czemu jakość ich wykonania, jak i dokładność technologiczna nie budzą zastrzeżeń. Implanty wszystkich stosowanych przez nas systemów poparte są badaniami naukowymi najwybitniejszych światowej klasy implantologow.

Obaj założyciele Poznańskiego Centrum Implantologii Askodent wielokrotnie uczestniczyli w badaniach tychże implantów a wyniki swoich spostrzeżeń publikowali na łamach czasopism implantologicznych lub przedstawiali podczas referatów na konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych.

O wyborze odpowiedniego dla pacjenta implantu decyduje w naszym Centrum nie tylko cena ale starannie dobrana, na podstawie analizy radiologicznej i wieloletniego doświadczenia operatorów, wiedza pozwalająca naszym pacjentom cieszyć się wynikami leczenia implantoloprotetycznego przez wiele lat.

Co to jest implant?

Jest to sztuczny element, zastępujący korzeń utraconego zęba wprowadzony do kości szczęki lub żuchwy w trakcie zabiegu chirurgicznego. Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym, takim samym jak zwykłe leczenie stomatologiczne.

Z czego wykonany jest implant?

Implant wykonany jest z tytanu. Dlaczego z tytanu? Ponieważ jest nie tylko doskonale tolerowany przez organizm ale również biozgodny. Mówiąc najprościej – pomiędzy tytanowym implantem a organizmem zachodzi pozytywna reakcja powodująca przyrost kości i związanie tej kości z implantem. Implant jest oczywiście na tyle wytrzymały, by znieść obciążenia takie, jakim podlegają korzenie naturalnych zębów. Jednak kluczem jest to, że implant i kość po okresie osteointegracji tworzą jeden spójny blok, dzięki któremu te obciążenia nie przenoszą się tylko na strukturę implantu ale na cały układ kostny w naszej jamie ustnej. Wspomniany okres osteointegracji pozwala w żuchwie po trzech miesiącach od umieszczenia niej tytanowego implantu na umocowanie nadbudowy protetycznej, w szczęce ten czas wynosi ok. 6 miesięcy.

W jakich przypadkach nie można zastosować implantów?

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami są: zespoły zmniejszonej odporności, zaburzenia krzepnięcia krwi (również związane z przyjmowanymi lekami), nowotwory w trakcie chemioterapii, leczenie sterydami, zaburzenia endokrynologiczne niepoddające się terapii, zaburzenia psychiczne. Nie powinno się też wszczepiać implantów nałogowym palaczom i osobom o skłonnościach do nadużywania alkoholu. Ponadto istnieją również przeciwwskazania miejscowe, które również oceni specjalista implantolog.

Implanty zębów Poznań

Najczęściej zadawane pytania dotyczące implantów:

Czy każdy może mieć wszczepione implanty?

Nie. Nie każda osoba może mieć wykonany zabieg implantologiczny. Nie wykonujemy zabiegów u osób chorych na choroby nowotworowe, choroby psychiczne, zarażonych wirusem HIV. W przypadku cukrzycy wprowadzenie implantu poprzedzamy podaniem antybiotyku na jeden dzień przed zabiegiem. Przeciwwskazaniami są natomiast niezadowalające warunki anatomiczne odcinka kości, w który wprowadzony ma być implant, paradontoza i stany zapalne przyzębia, rażący brak higieny jamy ustnej.

Czy odrazu po usunięciu zęba można wszczepić implant?

Tak. Jest to implantacja natychmiastowa. W tym wypadku zabiegowi takiemu towarzyszy zazwyczaj użycie specjalnych membran wraz z materiałem kościozastępczym, które ułatwiają kości regenerację i odbudowują ją (jest to sterowana regeneracja kości GBR)

Czy taki zabieg jest bolesny?

Sam zabieg nie jest bolesny, ponieważ wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, natomiast dolegliwości po zabiegowe niwelowane są poprzez leki przeciwbólowe.

Czy implanty mogą całkowicie zastąpić zęby?

Tak implantami oraz opartymi na nich uzupełnieniami implanto-protetycznymi można zastąpić brakujące zęby.

Czy implanty wymagają szczególnych zasad higieny jamy ustnej?

Implanty wymagają normalnej, codziennej higieny jamy ustnej. W przypadkach uzupełnień złożonych wskazane jest używanie irygatora wodnego.

Czy posiadając wszczepiony implant można palić papierosy?

Palenie papierosów jest ogólnie przeciwwskazane ze względu na znaną wszystkim szkodliwość palenia tytoniu. Palenie powoduje zamknięcie naczyń włosowatych, jednakże bezwzględnego zakazu palenia papierosów nie ma.

Po jakim czasie od wszczepienia implantu można normalnie jeść?

Po 2 godzinach od zabiegu można przyjmować pokarmy płynne i papkowate. Po 7 dniach można normalnie jeść.

Jakie komplikacje mogą wystąpić po zabiegu implantacji?

Prawidłowo przeprowadzony zabieg implantologiczny, przy dobrych warunkach ogólnych i prawidłowej higienie jamy ustnej nie niesie żadnego ryzyka. Po zabiegu może wystąpić obrzęk i niewielkie dolegliwości bólowe.

Ile implantów można wszczepić w jamie ustnej?

Tyle ile jest zębów u człowieka, z pominięciem ósemek, czyli 28. Jednakże przy całkowitym braku uzębienia wystarczy w szczęce i żuchwie wprowadzić po 6 implantów i na nich odtworzyć całkowicie zgryz.

Jaka jest pewność że implant się przyjmie?

Lekarz podczas konsultacji implantologicznej przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, który ma na celu zapoznanie się ze stanem ogólnym zdrowia. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu implantologicznego istnieje 98% pewności, że implant się przyjmie. Bardzo ważna po zabiegu jest higiena jamy ustnej. O pełnym sukcesie przeprowadzonego zabiegu lekarz może poinformować pacjenta po ok. 3 miesiącach od przeprowadzonego zabiegu.

Jakie typy implantów są przez Państwa stosowane?

XIVE i ANKYLOS, to implanty koncernu DENTSPLY Sirona – to ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji implantów, niemiecka precyzja, jako jeden z nielicznych systemów na świecie w sposób potwierdzony klinicznie i naukowo ochrania tkankę kostną przed jej zanikiem. Olbrzymia różnorodność dostępnych elementów systemu, pozwala rozwiązać każdy możliwy problem pacjenta. Ponadto implanty firmy MIS, Thommen i inne.

Nasi sprawdzeni partnerzy w implantologii:

Implanty ANKYLOS

od Dentsply Sirona

Implanty C1

od MEDIF

Szwajcarska jakość

Thommen Medical

Lasery

od MEDIF