Poniedziałek-Piątek 09:00-21:00
Centrum stomatologii Poznań - Askodent

POZNAŃSKIE CENTRUM IMPLANTOLOGII

Implantacja TissueCare

System implantów stomatologicznych Ankylos obejmuje rozwiązania, które pozwalają uzyskać długoczasową stabilizację tkanek twardych i miękkich oraz trwały efekt estetyczny najwyższej jakości.

Dentsply Sirona Implants udziela dożywotniej gwarancji na systemy implantologiczne.

Najważniejsze właściwości systemu Ankylos:

Przesunięcie poziome

Geometria połączenia Ankylos TissueCare powoduje przesunięcie przejścia między implantem a łącznikiem do położenia środkowego. Przewidziane w konstrukcji przesunięcie poziome tworzy szeroką bazę, która pozwala na stabilizację tkanek twardych i miękkich przy szyjce implantu. Dodatkowo brak mikroruchów i zapobieganie narastaniu warstwy bakteryjnej umożliwia długoczasowe utrzymanie tkanek.

Implantacja poniżej poziomu wyrostka

Unikalne połączenie TissueCare dzięki tarciu zapewnia precyzyjne dopasowanie elementów, co umożliwia implantację poniżej poziomu wyrostka oraz zapewnia dobrą odpowiedź tkanek kości. W efekcie możliwe jest wytworzenie pożądanego profilu wyłaniania korony i gojenie przezśluzówkowe. Ankylos zapewnia elastyczność systemu dwuelementowego i zachowanie zdrowych, niepodrażnionych tkanek miękkich i twardych.

Mikroszorstka szyjka implantu

Opatentowana mikrostruktura szyjki implantu sprzyja procesom kościotwórczym aż do poziomu łącznika. Dzięki temu powstaje podpora dla tkanki miękkiej i optymalne warunki dla długoczasowej stabilności i zdrowia tkanek.

Implantacja TissueCare

System implantologiczny Ankylos charakteryzuje się skutecznością utrzymania dobrego stanu tkanek twardych i miękkich w dłuższej perspektywie, co zostało potwierdzone naukowo i klinicznie. Połączenie jedynych w swoim rodzaju cech, zwane TissueCare Concept, zapewnia solidną funkcjonalność i estetykę odbudowy z korzyścią dla lekarzy i pacjentów.

Uniwersalne połączenie TissueCare

Jedno połączenie stożkowe pasuje do łączników we wszystkich rozmiarach, co upraszcza procedurę leczenia. Dzięki tarciu, stromy kształt łączącego stożka eliminuje mikroruchy, co umożliwia założenie protezy nieindeksowanej, jak również z opcją antyrotacji.

Komora SoftTissue

Połączenie TissueCare i mikroszorstka powierzchnia szyjki implantu umożliwiają umieszczenie implantu poniżej poziomu wyrostka. W połączeniu z przesunięciem poziomym i wklęsłym kształtem łącznika możliwe jest powstanie komory na tkankę miękką i kostną, która sprzyja stabilizacji tkanek.

Gwint progresywny

Dzięki takiej konstrukcji gwintu obciążenia przenoszone są na wierzchołkową część implantu i powstaje stabilizacja pierwotna, umożliwiająca natychmiastowe obciążanie.

Powierzchnia Friadent plus

Piaskowana i wytrawiana w wysokiej temperaturze mikrostruktura powierzchni Friadent plus charakteryzuje się doskonałymi wynikami w zakresie szybkiego przyrastania kości na powierzchni implantu. Efektem tego jest wczesna osteointegracja i duża powierzchnia kontaktu kości z implantem.