Mosty i korony protetyczne Poznań

Protetyka w ASKODENT

Fi­nis co­ronat opus – nie byłoby skutecznego leczenia implantologicznego bez pracy lekarzy protetyków, którzy już na etapie planowania zabiegów chirurgicznych biorą czynny udział w planowaniu odbudowy protetycznej. Wiele terapii implantoprotetycznych jest planowana i realizowana jako „nawigowane protetycznie” – czyli najpierw planuje się odbudowę protetyczną a potem dostosowuje się do tego planu zakres interwencji chirurgicznej. Obecnie, w dobie cyfrowej rewolucji, planowanie odbudowy protetycznej robi się na wiele sposób, w tym również cyfrowo. Tworzymy wizualizacje przyszłego, spodziewanego efektu i na tej podstawie zespół terapeutyczny podejmuje następne decyzje, dotyczące wyboru i zakresu leczenia. Bardzo ważna jest również właściwa współpraca z laboratorium protetycznym bo nie byłoby skutecznej pracy lekarza protetyka bez technika laboratoryjnego.

Laboratoria, z którymi współpracujemy, przygotowują również dla nas struktury pod mosty oparte na filarach własnych zębów i na implantach w technice CAD-CAM (computer aided dimension- computer aided manufacturing) – wszystko to, czego nasi pacjenci mogą kiedykolwiek potrzebować. Podczas wszelkich zabiegów kładziemy szczególny nacisk na oczekiwania estetyczne pacjenta. Brak uzębienia, krzywe zęby, wady zgryzu, przebarwienia przestają być problemem naszych Pacjentów. Dzięki nowoczesnej protetyce, stosowanej w naszym centrum, a także dzięki wykształconej kadrze lekarzy, piękny uśmiech jest na wyciągnięcie ręki.

Mosty i korony protetyczne

Protetyka to jedna z podstawowych dyscyplin stomatologii, dążąca do stworzenia lub przywrócenia prawidłowego układu uzębienia. Nowoczesna protetyka to również częściowo stomatologia estetyczna. Nie tylko zapewnia trwałe i wytrzymałe protezy zębowe, lecz również dba o piękno – usuwa przebarwienia oraz koryguje nieprawidłowe ustawienie zębów. W protetyce stomatologicznej funkcjonalność łączy się więc dzisiaj z estetyką, tworząc zupełnie nową jakość. W naszej klinice oferujemy pełny zakres klasycznej i nowoczesnej protetyki.

Mosty Protetyczne

To stałe uzupełnienie protetyczne (którego pacjent nie jest w stanie samodzielnie wyciągnąć z jamy ustnej), stosowane najczęściej do odbudowy braków międzyzębowych. Mosty protetyczne zapewniają noszącym je pacjentom komfort, którego nie da się osiągnąć przy użyciu żadnego rodzaju protez. Ponieważ zakotwiczeniem dla mostu są zęby własne pacjenta, bądź ewentualnie implanty, zastosowanie tej metody leczenia protetycznego nie jest niemożliwe w przypadku braku zęba filarowego.

Korony Protetyczne

To rodzaj uzupełnienia protetycznego stosowany w przypadku zębów bardzo zniszczonych, gdzie niemożliwe jest już wykorzystanie w celu odbudowy materiału kompozytowego z powodu zbyt dużych ubytków spowodowanych próchnicą lub np. złamaniem. Korony protetyczne skutecznie odbudowują ząb w naturalnie wyglądający sposób, a ponadto wzmacniają go.

Korony porcelanowe

Znajdują one bardzo wiele zastosowań. Stosuje się je między innymi do naprawy odstających zębów, odbudowy zębów pękniętych, zwężania szczelin pomiędzy zębami i przy wielu innych problemach. Ze względu na dużą wszechstronność są bardzo często stosowane. Z racji na naturalny wygląd, używa się ich nie tylko do zaradzenia problemom ze zdrowiem zębów, ale także do poprawy ich wyglądu.

Korony porcelanowe na złocie

Ich charakterystyka jest podobna do koron posiadających podbudowę ze stali, co przede wszystkim oznacza, że cechują się znakomitą wytrzymałością. Obecność metalu szlachetnego, jakim jest złoto niesie ze sobą jednak szereg korzyści, takich jak np. właściwości bakteriostatyczne (znacznie obniżające ryzyko pojawienia się próchnicy wtórnej), czy większa niż w przypadku stali elastyczność (lepsza mechanika pracy korony zęba i wkładu koronowo-korzeniowego).

Korony pełnoceramiczne

Największą zaletą koron pełnoceramicznych jest ich estetyka. Właściwości zastosowanego materiału, oraz wykorzystanie do opracowania i wykonania protezy zaawansowanych rozwiązań, takich jak modelowanie komputerowe 3D, umożliwiają niezwykle wierne odwzorowanie naturalnego wyglądu zęba.

Korony cerconowe

Są to korony posiadające podstawę wykonaną z tlenku cerkonu. To rozwiązanie stosowane najczęściej do leczenia endodontycznego zębów przednich. Zapewniają doskonały, bardzo naturalny wygląd, trwałość i wytrzymałość.

Protezy ruchome

To rodzaj uzupełnienia protetycznego, które wprowadzane, a także wyjmowane z jamy ustnej jest samodzielnie przez pacjenta. Wykorzystuje się je najczęściej w sytuacjach, w których ilość, albo rozmieszczenie uzębienia pacjenta nie pozwala na zastosowanie protez stałych. Protezy ruchome mogą opierać się na dziąsłach albo na dziąsłach i zębach. Dzięki zrekonstruowaniu łuków zębowych, protezy ruchome pozwalają na przywrócenie możliwości żucia, mowy i wyglądu twarzy pacjenta.

Protezy akrylanowe

Stosuje się je zazwyczaj przy bezzębiu, lub braku kilku, do kilkunastu zębów. Składają się z płyty i trzonu wykonanych z akrylu oraz sztucznych zębów. Jest to rozwiązanie przede wszystkim bardzo ekonomiczne.

Protezy nylonowe

Nazywane również protezami elastycznymi. To protezy osiadające o zastosowaniu podobnym do protez akrylanowych, jednak z racji na zastosowany materiał odznaczające się lepszymi właściwościami, w tym m.in. niealergicznością i niełamliwością (w jamie ustnej).

Protezy acetalowe

Acetal, z którego są one wykonane posiada szereg właściwości niezwykle korzystnych z punktu widzenia protetyki stomatologicznej. Jest odporny na ścieranie, należycie rozciągliwy, sprężysty i bardzo wytrzymały mechanicznie. Dzięki dużej elastyczności doskonale nadają się do zastosowania w przypadku zębów charakteryzujących się dużym nachyleniem i głębokimi podcieniami.

Protezy szkieletowe

Często stosuje się je u osób cierpiących na paradontozę. To obecnie jedna z najlepszych metod protetyki stomatologicznej. Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że proteza ta nie przylega to błony śluzowej podniebienia, dzięki czemu na niszczenie nie są narażone wyrostki zębodołowe.

Mosty i korony protetyczne Poznań