Poniedziałek-Piątek 09:00-21:00
Centrum stomatologii Poznań - Askodent

POZNAŃSKIE CENTRUM IMPLANTOLOGII

SZWAJCARSKIE implanty dla profesjonalistów

„SZWAJCARSKA implantologia to historia sukcesu współpracy pomiędzy szwajcarskimi uniwersytetami i szwajcarskim przemysłem znanym z precyzji i innowacji” – prof. Daniel Buser, Bern

Geneza

Dr Robert Mathys wcześnie rozpoczął współpracę ze stomatologami w celu stworzenia implantów nadających się do uzupełniania braków zębowych. Implanty te zostały wprowadzone na rynek w 1986 roku. W 2001 system stworzony przez dr Mathysa ponownie przywrócono do życia, gdy grupa ekspertów zauważyła niewykorzystany potencjał, tego nieznanego szerzej systemu. Firma zmieniła nazwę na Thommen Medical. Po odświeżeniu linii implantów większość oryginalnego designu pozostała niezmieniona, tak jak wyrafinowana śruba łącznika i doskonałe połączenie wewnętrzne implant-łącznik. Czujemy dumę i pielęgnujemy nasze przywiązanie do korzeni.

Miejsce

Nasze produkty są wytwarzane w fabryce w samym sercu Szwajcarii, w regionie, którego dziedzictwem jest doświadczenie w precyzyjnej produkcji. To miejsce i jego pracownicy odróżniają nas od konkurencji, dzięki wysokiej integracji i świadomości jakości, mamy 100% kontroli nad najważniejszymi elementami produkcji. Poprzez fabrykę czujemy więź z regionem jego mieszkańcami oraz tradycjami.

Współpraca

Współpracujemy z najlepszymi międzynarodowymi klinicystami i uznanymi instytucjami akademickimi, ich wsparcie wykorzystujemy nie tylko w badaniach i rozwoju, ale także w różnych programach szkoleniowych. Wielu z naszych klientów współpracuje z nami ściśle od lat i zostało naszymi przyjaciółmi. Czujemy się zobowiązani wobec naszych partnerów, klientów i przyjaciół za zaufanie jakim nas obdarzyli.

Ludzie

Nasz zespół pracowników, to ludzie doświadczeni i profesjonalni w swojej pracy, a także skoncentrowani na tym co najważniejsze: słuchaniu klienta. Wierzymy, że jedyny sposób na spełnienie potrzeb klienta, to w pełni ich zrozumienie. Nasz personel jest zorientowany na jakość, a swoją pracę wykonuje precyzyjnie i odpowiedzialnie, dokładnie tak jak oczekuje się tego od szwajcarskiej firmy. Jesteśmy dumni z naszego zespołu i cieszymy się, że jest częścią rodziny Thommena.

SZYBKA OSTEOINTEGRACJA I DOŻYWOTNIA GWARANCJA

„UDOWODNIONO, że produkty są lepsze kiedy są tworzone wspólnie z ich użytkownikami” – Dr Ueli Grunder, Zurrich-Zollikon

PRODUKTY – PRECYZYJNE I ŁATWE W UŻYCIU

Thommen Implant System jest łatwy w użyciu, a jednocześnie jest ekstremalnie precyzyjny i gwarantuje doskonałe rezultaty kliniczne. Wystarczy jeden zestaw chirurgiczny Łoże implantu jest preparowane w kilku nawiertach Liczba narzędzi jest zredukowana do minimum Wszystkie narzędzie są maksymalnie ergonomiczne

POWIERZCHNIA – WIĘCEJ BEZPIECZEŃSTWA W POCZĄTKOWEJ FAZIE GOJENIA

Wszystkie implanty Thommen są piaskowane i trawione kwasem na gorąco. INICELL® to rozwinięcie powierzchni piaskowanej i trawionej na gorąco poprzez jej kondycjonowanie. Dzięki zastosowaniu systemu APLIQUIQ® w sposób łatwy i szybki można skondycjonować powierzchnię nadając jej superhydrofilne właściwości i optymalną zwilżalność inicjującą szybką przebudowę kości. Szybsze gojenie w jego pierwszej fazie zwiększa bezpieczeństwo leczenia i daje więcej możliwości.

INDYWIDUALNE ZARZĄDZANIE TKANKAMI MIĘKKIMI

Dzięki Thommen Medical można wybrać optymalny wymiar i kształ t implantu dla każdego przypadku w ramach jednego systemu. Do wyboru w zależności od warunków kostnych oraz tkanek miękkich jest szeroki wybór długości, różne rozmiary kołnierza (polerowanego), oraz kształt stożkowy lub cylindryczny – wszystko w ramach jednego unikalnego systemu. System Thommen pozwala na zmierzenie się z każdym wyzwaniem i spełnia wysokie wymagania dla odbudowy protetycznej.

ROZWIĄZANIA PROTETYCZNE

Wszystkie części systemu Thommen są oparte o to samo połączenie implant-łącznik. Części protetyczne są uniwersalne dla wszystkich linii implantów, co pozwala na uproszczenie i zredukowanie liczby narzędzi. Rekonstrukcje wykonane technologii CAD/CAM są dodatkową możliwością wykonania estetycznej pracy. Protetyczne części systemu Thommen tworzą warunki dla stabilnych i długowiecznych rozwiązań.

PRZEMYŚLANE POŁĄCZENIE WEWNĘTRZNE

Nasze precyzyjne połączenie implant-łącznik zapewnia wyjątkową wytrzymałość na siły boczne. Z jednej strony zewnętrzny pierścień stabilizujący zapewnia optymalną mechaniczną stabilizację, z drugiej optymalny wymiar wewnętrznego heksagonu zwiększa wytrzymałość ścian implantu. Kombinacja obydwu elementów pozwala na zamocowanie szerokiego wyboru łączników z wysoką precyzją.

NAJMNIEJSZA ŚRUBA ŁĄCZNIKA

Dzięki sile i stabilności naszego połączenia implant-łącznik, możemy stosować znacznie mniejszą śrubę łącznika. W rezultacie otrzymując grubsze ściany łączników, więcej przestrzeni do indywidualizacji oraz mniejszy otwór od strony okluzyjnej dla lepszej estetyki.

DOSKONAŁY IMPLANT

System Thommen spełnia wymagania klinicystów w każdym aspekcie – jest łatwy w użyciu, ekstremalnie precyzyjny, doskonale sprawdza się w estetycznych rekonstrukcjach i gwarantuje świetny efekt końcowy. Ze wszystkich cech, to połączenie implant-łącznik jest podstawą przewidywalnej i estetycznej odbudowy protetycznej.

NIEZASTĄPIONE NARZĘDZIA

Wiertła SPI®VECTOdrill™ zapewniają bezpieczną preparację łoża. Kształt końcówki stabilizuje pozycję wiertła podczas nawiertu, zapobiega jego ześlizgiwaniu oraz automatycznie utrzymuje jego oś czyniąc preparację łoża precyzyjną. Klucz dynamometryczny SPI MONO jest wykonany z jednego kawałka tytanu i jest przeznaczony do procedur chirurgicznych i protetycznych. Dzięki swojej prostocie nie wymaga specjalnej konserwacji, ponieważ nie musi być rozkładany na części.