Poniedziałek-Piątek 09:00-21:00
Centrum stomatologii Poznań - Askodent

POZNAŃSKIE CENTRUM IMPLANTOLOGII

Samoregeneracja!? - komórki macierzyste

Świat w końcu doczekał się niesamowitego przełomu w medycynie regeneracyjnej i estetycznej. Jakiś czas temu Firma MEDIF Sp. z o.o. zaprezentowała, w jaki sposób wykorzystywać oraz posługiwać się- skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i skoncentrowanymi czynnikami wzrostu osocza krwi.

Ciekawym eksperymentem okazało się także zaprezentowanie wykorzystania osocza ubogo płytkowego, które po podgrzaniu (na skutek procesu polegającego na łączeniu cząstek fazy rozproszonej- tzw. koagulacji białka), przybiera postać żelu.
Tego typu rozwiązanie stanowi idealną opcję dla osób, którym zależy na naturalnym sposobie poprawiania urody oraz zapobieganiu procesom starzenia. Obecnie lekarze w Polsce oczekują odpowiedniej aparatury, która pozwoli im wprowadzić metodę w życie.
Co więcej, skoncentrowane czynniki wzrostu (Concentrated Growth Factors), regulują złożone procesy gojenia się ran oraz wpływają regeneracyjnie na organizm.

Wyżej opisana metoda jest obecnie najbezpieczniejszą terapią regeneracyjną, którą stosuje się w stomatologii. Polega ona na wykorzystaniu komórek macierzystych oraz skoncentrowanych czynników wzrostu. Komórki macierzyste odgrywają istotną rolę w rekonstrukcji dziąseł czy kości- jamy ustnej czy twarzy. CFG mogą być także niezbędne w implantologii, chirurgii stomatologicznej, jak i szczękowo- twarzowej czy periodontologii.

Zalety separatora komórek macierzystych!

  1. Do zalet CGF można dopisać także wpływ na zmniejszenie bólu, jak i obrzęku pozabiegowego.
  2. Jego stosowanie powoduje także lepszą integrację implantu z kością. Po ekstrakcji nie występuje zespół suchego zębodołu.
    CGF jest w 100% bezpieczny, nie powoduje reakcji alergicznych, powikłań oraz innych działań niepożądanych po wykonanych zabiegach chirurgicznych.
  3. Do wykonania zabiegu potrzebna jest odwirowana krew w separatorze komórkowym- powoduje to wyodrębnienie komórek macierzystych oraz skoncentrowanych czynników wzrostu.

Jak wygląda zabieg?

Twoja własna krew zostaje odwirowana w separatorze komórkowym, dzięki któremu lekarz uzyskuje wyodrębnione komórki macierzyste i skoncentrowane czynniki wzrostu. Tak przygotowany materiał zostaje użyty w miejscu, w którym lekarz przeprowadza zabieg (bezpośrednia aplikacja w miejscu rany bądź wymieszanie z materiałem kościozastępczym).