Poniedziałek-Piątek 09:00-21:00
Centrum stomatologii Poznań - Askodent

POZNAŃSKIE CENTRUM IMPLANTOLOGII

Implanty MIS V3

Odbuduj utracone

Zdecydowałeś się na wykonanie zabiegu implantologicznego i zastanawiasz się, który implant będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Wstawienie implantu jest bardzo ważną decyzją, a rynek oferuje szeroki wybór wszczepów. Choć wszystkie mogą wyglądać podobne, to różnią się od siebie pod wieloma względami, nie tylko tymi widocznymi na pierwszy rzut oka. Jednak należy pamiętać o tym, iż każdy detal pełni istotną rolę i ma wpływ na powodzenie zabiegu i jego finalny efekt.

Implant MIS V3 – koncepcja biologiczna

Koncepcja implantu może istotnie wpływać na skuteczność osteointegracji, czyli procesu spajania kości z powierzchnią implantu. MIS Implant Technologies oferuje pacjentom wyjątkowy system implantów V3. Rozwiązanie to posiada unikalne cechy, pomagające osiągać natychmiastowe korzyści biologiczne i lepszy efekt estetyczny zabiegu. Podstawą koncepcji implantów V3 jest wyjątkowy, trójkątny kształt części koronowej. Został on opracowany tak, aby wspomagać naturalną regenerację tkanek. Jest odpowiedzią na najbardziej wygórowane oczekiwania pacjentów, a także lekarzy, zapewniając długoterminową funkcjonalność i komfort oraz najlepszą harmonię estetyczną. Dzięki wyjątkowemu kształtu proces gojenia się wszczepu zostaje przyśpieszony, a estetyczne rezultaty poprawione.

Więcej kości, tam gdzie to naprawdę istotne

Korona implantu V3 opiera się na trzech punktach. Między nimi tworzą się przestrzenie beznaciskowe stanowiące miejsce gromadzenia się krwi i formowania skrzepów. Ponadto unikalny kształt zapewnia większą powierzchnię na przyrost tkanki kostnej, tak cennej w leczeniu implantologicznym. Rozwiązanie to naturalnie przyspiesza integrację implantu i stymulujący przyrost kości. Trójkątny kształt części koronowej wyróżnia implanty V3 spośród modeli dostępnych na rynku. Za jego przyczyną w strefie estetycznej widoczne jest mniej tytanu, a więcej naturalnych tkanek.

Mniej tytanu, więcej kości

Każdy detal konstrukcji implantu V3 został opracowany z myślą o jak najlepszym wgojeniu wszczepu. Mikropierścienie na szyjce implantu pomagają ograniczać nacisk na kość i tym samym jej resorpcję, a jednocześnie zwiększają jego powierzchnię kontaktu z tkanką. Płaski wierzchołek umożliwia dobre zakotwiczenie wszczepu w kości, szczególnie w przypadku natychmiastowych implantacji.

Wysoka estetyka

Implanty V3 stanowią dla lekarzy lepszy punkt wyjścia, w którym już na etapie gojenia implantu zostaje zachowana przestrzeń zwiększająca nie tylko ilość kości, ale również tkanki miękkiej. Umożliwia to osiągnięcie wysokiego poziomu estetyki po zakończeniu leczenia. Specjalnie opracowany kształt powoduje, że tytan nie prześwituje przez tkanki, przez co jest mniej widoczny. Pozwala to na lepszą odbudowę protetyczną, a w efekcie znacząco lepszy efekt wizualny zęba.